Redakce Cysnews.cz se zaměřila na test nového modelu Mitsubishi ASX 4WD s pohonem na benzín a LPG. Automobilka Mitsubishi umožňuje tovární přestavbu modelů ASX, Outlander a Lancer na autoplyn; v případě ASX za příplatek 35 900 Kč. Přestavbu provádějí vybrané autorizované servisy nebo autorizovaní LPG partneři, díky čemuž je u nových vozů zachována pětiletá záruka.

S LPG za 1 Kč na kilometr

Test čtyřkolky ASX samozřejmě potvrdil, že je nutné při pohonu všech kol počítat se zvýšenou spotřebou. Ta se v průměru pohybovala zhruba kolem 10 l na 100 km. Ovšem při jízdě na LPG bylo podle redakce Cysnews možné i tak srazit náklady na 1 Kč na kilometr.

Co když je nádrž s LPG prázdná?

Výměna hnacího média je řešena naprosto jednoduchým systémem. Na docházející LPG vás upozorní zvukové oznámení a blikající červená kontrolka. V takové chvíli přejdete jedním stisknutím tlačítka na benzínový pohon. Je zde i možnost vizuální kontroly kolik je LPG v nádrži, což je vidět na tlačítku umístěném před řadicí pákou.

Další články o vozidlech na LPG

V Česku loni přibylo přes 5000 vozidel na LPG. Tovární zástavby prodává hlavně Renault a Dacia
Auto.cz: Dlouhodobý test Dacia Duster 1.0 TCe LPG
Aktuálně.cz: První test nové Dacie Sandero na LPG

Mitsubishi ASX není cíleně určen pro městský provoz, ale hravě si s ním dle redakčního testu poradí. Nicméně na dálnicích a okresních silnicích, zejména v podhorských oblastech, je to naprosto ideální vůz. Hravě zvládá jízdu za deště či ve sněhu jízdu, a to samozřejmě při využití pohonu všech čtyř kol.

Více informací zde: Mitsubishi ASX 4WD benzín+LPG na silnicích vás nezklame a doveze vždy za každého počasí k cíli.