Nový parkovací dům na pražském Černém Mostě se řidičům otevře od 1. prosince. Bude mít 886 stání, z nichž část bude určena také pro vozy poháněné LPG. Celodenní stání vyjde na 50 korun.

Původně zde bylo dle serveru iDnes.cz běžné parkoviště s asi 300 místy. Na jeho ploše nyní stojí parkovací dům, jehož stavba začala v loňském roce. Z celkového počtu je 89 míst určeno pro parkování aut na plyn. „Hrubá stavba je kompletně hotová. Dodělávají se pouze detaily uvnitř stavby s tím, že na konci tohoto měsíce bychom ji chtěli mít zkolaudovanou, abychom 1. prosince 2021 mohli spustit ostrý provoz,“ řekl pro iDnes.cz náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Podle sdělení Petra Hankovce, vedoucího oddělení dopravních staveb, jsou ve vyhrazené části P+R instalována čidla LPG a CNG kalibrovaná na 10 %, 20 % a 50 % dolní meze výbušnosti, která prostřednictvím systému MaR zajišťují odvětrání prostor. Také u dalších připravovaných projektů parkovacích objektů bude umožněno ve vyčleněných částech parkování vozidel s alternativním pohonem.

Stavba P+R na Černém Mostě vyšla na asi půl miliardy korun. Další záchytná parkoviště vzniknou v Hostivaři, v Nových Butovicích nebo na Zličíně bude parkovací dům. Další bude na Opatově na Jižním Městě, kde město nyní finalizuje projekt stavby.