Nová Octavie 4. generace přestavěná na LPG, kterou nedávno testoval Deník.cz, se vyjma obvyklé žluté nálepky s nápisem LPG nijak neliší od těch s výhradně benzinovou nebo naftovou nádrží. Ani víčko hrdla pro plnění LPG totiž není nikde na nárazníku či karosérii, jak někdy bývá u jiných přestaveb.

Tankovací pistole se připojuje po otevření krytky nádrže hned vedle hrdla pro tankování benzínu. Nádrž na LPG je umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru v místě původně určeném pro rezervní kolo. Kufr se tedy nijak nezmenšil. Na první pohled nic nepoznáte ani při otevření kapoty. Všechny díly, které se při přestavbě k zážehovému přeplňovanému čtyřválci 1,5 TSI přidávaly, jsou totiž schované pod plastovým krytem.

Jediným signálem, že testovaná Octavia IV 1,5 TSI jezdí také na LPG, je malý přepínač se svítícími diodami na spodní části palubní desky.

Přestavbu nové Škody Octavia IV s motorem 1.5 TSI realizovala s využitím italského vstřikování Lovato firma AUTOGAS – CENTRUM ve Strakonicích.

Záruka na přestavbu nového vozu na LPG

Deník si ve svém testu všímá také toho, zda řidič při takovém zásahu do nového vozu nepřijde o záruku a možnost využívat služeb autorizovaných servisů Škoda.


„Záruka v případě podobné přestavby nezaniká, ani se nemění možnost využívat služeb autorizovaných servisů. Pokud však na voze dojde k závadě a zákazník se rozhodne uplatnit záruku, bude autorizovaný servis spolu s techniky Škoda Auto individuálně posuzovat, zda závada může souviset nebo být způsobena přestavbou či provozem na LPG,“ uvedl mluvčí tuzemského prodejního zastoupení mladoboleslavské automobilky Pavel Jína.


Více informací včetně toho, jaký dává smysl Octavia IV 1,5 TSI LPG v porovnání s tovární Octavií G-Tech na CNG, naleznete na Deník.cz.

Vůz již otestoval časopis Svět motorů (Auto.cz), zpravodajský portál Aktuálně.cz, Cysnews.cz, magazín Ženavautě.cz nebo Garáž.cz:

Nová Škoda Octavia 1.5 TSI LPG jezdí o třetinu levněji
Škoda Octavia 1.5 TSI LPG – Jak funguje s netovární přestavbou?
Škoda Octavia 4. generace 1,5 TSI přestavena na LPG jezdí levně a svižně!
Test Škoda Octavia na LPG
Právě testujeme: Škoda Octavia Combi 1.5 TSI na LPG