Podle odborníků nastává správný čas pro fixaci cen energií právě teď. Dodavatelé už běžně nabízí produkty s možností fixace ceny pod vládním stropem. Fixaci ceny již umožňují i dodavatelé kapalného propanu (LPG).

Například ekonom Štěpán Křeček doporučuje jednoroční fixaci, protože ceny mohou jít v příštím roce ještě více dolů. Kdo si dojedná zajímavou nabídku, může fixovat i na delší dobu. Výhodnou strategií ale může být také volba většího dodavatele, který nakupuje energetické komodity s dostatečným předstihem a tím své zákazníky chrání před krátkodobými výkyvy cen.

Fixaci ceny nyní nabízí také dodavatelé LPG

Dle portálu Finance.cz je v současné době možné si cenu propanu dodávaného do zásobníku zafixovat až na dva roky dopředu. Jeho cena se aktuálně na úrovni okolo 2,4 Kč/kWh. Jde o konečnou cenu zahrnující DPH, dopravu i distribuční poplatky.

Propan se během energetické krize osvědčil jako cenově stabilní zdroj energie, protože jeho dodávky nikdy nebyly přímo závislé na Rusku. I z tohoto důvodu cena topného LPG v uplynulém krizovém období nikdy nepřekročila vládní cenový strop, který musel být stanoven pro zemní plyn.