Za 13 let se vozů Dacia Duster vyrobilo již bezmála 2,2 milionu kusů. V Rumunsku se vyrábí tempem jeden kus za minutu. Třetí generace sice podražila, pořád ale patří k nejdostupnějším SUV na trhu. Po prvních jízdách věští novináři nové generaci Dusteru opět prodejní úspěch!

Nová Dacia Duster se nebude vyrábět s dříve populárním vznětovým motorem. V nabídce ale zůstává motorizace Eco-G 100 kombinující spalování benzinu a LPG. Autoplyn dlouhodobě tvoří skoro polovinu prodejů Dusteru a české zastoupení Dacie z ní také udělalo cenově nejdostupnější volbu. Ceník Dusteru startuje na částce 429 900 Kč právě za plynový litr s výkonem 100 koní.

1000 Dusterů denně

Duster je podle tiskové zprávy Dacia skutečným success-story, který za 13 let své kariéry získal více než 40 ocenění a bylo ho vyrobeno více než 2,2 milionu kusů. Prodeje neustále rostou a do roku 2022 byl Duster nejprodávanějším SUV v Evropě, a to ve všech kategoriích, na trhu osobních automobilů. Každý den sjede z výrobních linek v rumunském závodě Dacia v Pitesti téměř 1 000 vozů Duster – to je přibližně jedno vozidlo každou minutu!

Nesmí chybět LPG

Dacia, nesporný lídr v oblasti LPG v Evropě, je jediným výrobcem, který u všech svých modelů s vnitřním spalováním nabízí duální palivo benzín a LPG pod označením ECO-G. Také nový Duster těží z technologie přímo z výroby, což je zárukou bezpečnosti a spolehlivosti.

Při provozu na LPG vypouští nový Duster ECO-G 100 v průměru o 10 % méně emisí CO2 než ekvivalentní benzínový motor. Nabízí dojezd až 1 300 km díky dvěma nádržím s kombinovaným objemem téměř 100 litrů: 50 litrů benzinu a 50 litrů LPG (instalovaných pod podlahou zavazadlového prostoru, čímž se zachovává objem zavazadlového prostoru).

Přepínání z jednoho paliva na druhé je okamžité a nepostřehnutelné díky přepínači dokonale integrovanému do palubní desky.

Jak si vede Duster v novinářských testech?

Namátkou jsme pro vás vybrali několik novinářských recenzí:

Auto.cz: První jízda s novou Dacií Duster: Klasické motory jsou jistota, hybrid budí rozpaky

e-Flotila.cz: Test Dacia Duster: Poctivý pracant potřetí

Garáž.cz: Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Obrovský skok kupředu! Hybrid jezdí za hubičku, ale vzali bychom tříválec

Aktuálně.cz: Ukápne slza za chybějící naftu? První jízda s novou generací Dacie Duster

Deník.cz: První svezení s novou Dacií Duster: skvělý poměr užitku a ceny zůstává!

Novinky.cz: Za volantem nové Dacie Duster: Vydařený mezigenerační skok