Od prosince loňského roku byly spuštěny objednávky na nový model Dacia Jogger. Až 7místný model v sobě skrývá kombinaci klasických vozů kombi, velkoprostorových vozů MPV a se světlou výškou 20 cm naplní i očekávání od vozů SUV.

Podle automobilky nabízí Jogger ten nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty na trhu. Plně vybavená 7místná verze nepřesáhne hranici 500 000 Kč.

TIP: Deník otestoval Octavii 4 na LPG. Jak je to se zárukou u přestavby nových vozidel?

Dacia Jogger je dostupná:

  • ve 3 stupních výbavy – Essential, Comfort, Extreme;
  • ve 2 motorizacích – TCe 100 LPG a TCe 110;
  • v 5 a 7místném uspořádání.

Většina zákazníků preferuje verzi na LPG

I když si zájemci do nového modelu Dacie zatím nemohli sednout a vybírali si jej jen na základě prospektu, za dva měsíce předprodeje nasbíral Jogger v tuzemsku 800 závazných objednávek. Jak uvedl web Autosalon.tv, pokud by Jogger alespoň udržel podobné tempo prodeje i po řádném uvedení na trh, stal by se v Česku hvězdou první velikosti. Se čtyřmi sty prodanými auty měsíčně by se například v lednu letošního roku zařadil na 11. místo mezi všemi modely.

Čeští zákazníci v rámci předprodeje preferovali verzi na LPG. Lehce nadpoloviční většina tak sáhla po motoru 1.0 TCE 100 LPG. Tento litrový tříválec s nepřímým vstřikováním umí kromě benzinu spalovat i LPG, má dvě plnohodnotné nádrže a celkový dojezd až 1 300 km. Zbytek zákazníků oslovila silnější a o 12 500 Kč dražší verze tříválce 1.0 TCE 110 na benzín.

Do půl milionu auto v plné palbě

Podle recenze portálu Garáž.cz lze základní Dacii Jogger s motorem TCe 100 LPG a výbavou Essential pořídit již za 373 500 Kč. Tato verze obsahuje například LED světlomety, centrální zamykání s DO, elektricky ovládaná přední okna, výškově nastavitelný volant nebo střešní ližiny.

Vyšší výbava Comfort, která disponuje manuální klimatizací, okny a zrcátky v elektrice, tempomatem, 8“ dotykovým infotainmentem a další vás vyjde na 418 500 Kč

Nejvyšší verze Extreme, která má navíc automatickou klimatizaci, bezklíčový přístup, parkovací kamera atd. stojí 440 500 Kč.

Za silnější benzinový motor si připlatíte 12 500 Kč, sedmimístná verze stojí 23 000 Kč navíc.