LPG pohon se nedávno vrátil do nabídky automobilky Dacia u motoru 1.0 TCe. Aktuálně Dacia představila nový dvoupalivový benzínový a LPG motor TCe 100 ECO-G na francouzském trhu. Při pořízení Dusteru s novým LPG motorem nejsou žádné dodatečné náklady ve srovnání s ekvivalentní benzínovou verzí.

Nový superekonomický motor dostane nejdříve Duster, brzy však bude dostupný také u Sandera, Sandera Stepway a samozřejmě u modelů Logan a Logan MCV. Tříválcový přeplňovaný motor TCe 100 ECO-G zlepšuje výkon a zároveň snižuje spotřebu paliva a emise CO2. Nabídne výkon až 100 koní (74 kW) s maximálním točivým momentem 170 Nm od 2 000 otáček za minutu. To umožňuje všestranné použití a zároveň snižuje spotřebu paliva. Emise CO2 jsou nižší přibližně o 10 % než u ekvivalentního benzinového motoru.

Nová motorová řada je podle serveru Autoroad.cz uváděna na trh ve Francii v lednu 2020, přičemž Duster TCe 100 ECO-G je dostupný od 12 490 EUR včetně daně, tedy za stejnou cenu jako benzínová verze.

Podle serveru Autoforum.cz budou dvoupalivové verze vybaveny dvěma samostatnými nádržemi, přičemž kumulovaný dojezd by mohl překročit 1000 kilometrů. Kromě toho budou mít vozidla Dacia ECO-G volný přístup do podzemních garáží díky bezpečnostním prvkům zabudovaným do systému.