Nová Dacia Bigster by se měla představit v sériové podobě už v roce 2022. Podle serveru AutoJournal.cz můžeme očekávat hybridní agregáty od Renaultu včetně pro Dacii typického pohonu na LPG.

Tvary by se neměly příliš vzdálit od studie Dacie Bigster, kterou automobilka prezentovala dříve, s tím, že jde téměř na sériové auto. Ve srovnání s představenou studií se prý bude lišit jen v detailech.

SUV s továrním pohonem na LPG

Sériové auto by se mělo k prvním zákazníkům dostat již v průběhu příštího roku. Kromě dalších typů moderních pohonů se podle serveru mluví také o tradiční zbrani Dacie – pohonu na LPG.

Příklon automobilek k LPG

Nabídka továrních LPG vozů se v poslední době na českém trhu rozrostla. Dacia představila LPG motor v modelech Logan, Logan MCV, Sandero i Duster. Stejný motor na autoplyn se objevil také u Renaultu Captur a Clio. U obou značek jde o tříválcový motor TCe s výkonem 74 kW, respektive 100 koní.

Převládají dodatečné přestavby na LPG

Díky rostoucí nabídce LPG motorů se počet nových registrací vozů na LPG loni meziročně ztrojnásobil na 1 280. Stále však platí, že dominantní podíl na přírůstku LPG automobilů mají dodatečné přestavby starších benzínových vozů. Těch bylo v roce 2020 přibližně čtyři tisíce. Vozidel na LPG tak loni v česku reálně přibylo více než 5000.