Léto je obdobím víkendů i dovolených na chalupě, turistiky a kempování, výletů karavanem či zahradních grilovaček. Je také sezónou LPG láhví, protože při všech zmíněných aktivitách se LPG osvědčuje jako praktický a nezávislý zdroj energie.

LPG láhve jsou praktickým pomocníkem, který je při správné manipulaci a údržbě zcela bezpečný. K dostání jsou na čerpacích stanicích, v hobbymarketech, u lokálních dodavatelů či obchodníků s domácími potřebami. Objevují se dokonce už i první e-shopy, kde si lze objednat doručení LPG láhve až domů, a to dokonce i expresně.

Láhev si zkontrolujte

Při nákupu je vždy důležité pečlivě dbát na spolehlivost prodejce či distributora a ověřit si dobrý stav prodávaných láhví. Každá láhev musí mít ventil zapečetěný plombou, případně fólií.

Skladování a údržba

LPG láhve je potřeba uskladnit vždy ve stojaté poloze, ve větraných prostorech, mimo přímé slunce a zdroje tepla, ideálně mimo obytné prostory a ne pod úrovní terénu, tedy třeba v suterénních sklepech.

TIP: Léto je sezónou LPG láhví i pro karavanisty. Na co dbát při jejich používání a skladování?

Odborníci také doporučují jednou za 5 let vyměnit plynovou hadici a jednou za 10 let pak regulátor tlaku plynu, který se připojuje na kohout tlakové lahve. Průběžně kontrolujte těsnost všech spojů, pomůže vám s tím pěnotvorný roztok nebo i obyčejná mýdlová voda.

Láhve zásadně neplňte ručně na čerpačkách

Častým nešvarem je plnění láhví na čerpacích stanicích LPG pro automobily. Z přetlakované láhve ale může plyn unikat a způsobit požár. Doporučujeme měnit prázdné láhve za láhve odborně naplněné dodavatelem.

Více informací naleznete na portálu Ekolist.cz: Léto je sezónou LPG láhví. Na co dbát při jejich používání a skladování?