Alternativním pohonům se i na českém trhu letos daří. Výrazně rostl počet registrací elektroaut i plug-in hybridů. A podle serveru Auto.cz bodovaly také vozy na LPG, takže autoplyn možná zažívá jistou renesanci.

LPG je v posledních letech mimo pozornost výrobců automobilů. V letošním roce však meziročně registrace automobilů na zkapalněný ropný plyn neboli LPG (autoplyn) vyskočily z 392 na 652 exemplářů. Pomohl tomu primárně fakt, že opět toto palivo bylo dostupné pro vícero modelů značky Dacia. V minulosti totiž, jak uvádí motoristický web Auto.cz, LPG verze z nabídky rumunské značky u nás vypadly kvůli vysokému zájmu na jiných trzích.

Nejprodávanějšími modely na LPG jsou v Česku Dacia Duster, Dacia Logan, Dacia Sandero, Fiat Panda a Renault Captur. Nejsilnější mezi LPG vozy je tak v Česku Dacia, která přišla s tovární LPG zástavbou na konci loňského roku. Renault přišel s modely Clio a Captur na autoplyn letos.

Více informací naleznete v článku na Auto.cz: Tohle jsou ta nejprodávanější elektroauta v Česku. Renesanci zažilo též LPG.